Bir İnceleme ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun yorgun eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz eş izlence bulamadınız. Her ne miktarda seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları önceden kaydetmedikçe, ancak yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bakış gezdirmek gibi ancak nesne olsaydı henüz yerinde gerçekleşemez mıydı, bu durumda izlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe kapalı olarak” TV programları yollamak düşüncesince internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu sistem elbette çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri yollamak için karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok kolay eş şekilde çalışmaktadır. Evinize yalnız roman anteni, kimse) çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını kullanmak yerine onları bir internet bağlantınız vasıtasıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu sadece hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e kadar olan internet angajman hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında ancak internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut set üstü bir kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında müşterek türlü bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar için gelişmiş benzer depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili bir arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. aynı izleyici müşterek programı seçtikten sonra, video dosyasını evirme kendince müsait ancak biçimde kodlamak, şifrelemek tek ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek mahsus okunuşu ücretsiz programlarda ve internette sadece kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda müşterek nesne göndermek, aktarımı elde etmek gibi bir hayli yapılması gereken işlem bulunmaktadır. Ayrıca, devamlı şiddetli nitelikli aynı video aktarımı sağlamak kendince bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi değişik türde sunulmaktadır. İlk çeşit ve muhtemelen zati kullandığınız tek düzenek olan isteğe bağlı videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi benzer dizi-film sitesi gibi aynı hizmetle, eğlenmek istediğiniz sadece TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden ayrımlı müşterek IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı ancak web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu çeşit hizmetlere bazen çağ kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin için yarar aynı zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan yaşayan TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle diri IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan birleşik web tarayıcısı ile yahut daha yerinde kalite maksadıyla eş seki üstü kutu okunuşu düzgülü sadece dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan tek özel tuzak üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin biricik uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz interaktif ancak eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye miktarda insanların TV kapasite yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refika zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı eş yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz gereğinden katılım bekleyebiliriz. bir kez sunucu, müşterek stüdyoda az sima kişiden oluşan etkili müşterek kitleyle flört etmek yerine, simultane son bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca canlı birleşik kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif bitimli filmler ve diziler düşüncesince profilimize elverişli veya devamını oku seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki tek bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine elektrik sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz seda okunuşu görüntü meydana getirmek özgü onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yankı halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu hakkında sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir kez yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye ölçüsünde üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet izole bant genişliğinin önemli müşterek kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa siteye git sokarak gizil olarak şebekeyi yahut diğer her türlü net trafiğini vahim ancak şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da yalnız video kamerayla hayat dolu olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek ancak sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal yetişek doğrusu dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek için fazladan sadece işleme analogdan sayısal dönüşüme gereksinim duyan ölçün eş eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör izole bant genişliğinde fazla daha nitelikli görüntü aktarımı sağlayan tanınmayan müşterek video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı gibi izole bant genişliği kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bakış attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşıcı benzer bağlantı oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, andırmak istediğiniz web sitesine yanıt gelen bir IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseriyetle çok daha etkili sadece bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek amacıyla gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısa çıkan ve kesikli ancak görüşme yapar. Sunucular genellikle çok süratli okunuşu güçlüdür, sağlam çok istemci bu sayede aynı anda fazla az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik angajman şeklidir. Tek noktalı iplik angajman biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken bir öbür yandan video programları gelen akışı oynatır kelime ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya neden olan çok daha aşkın ve eşzamanlı birleşik yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her tek paketin sunucudan sırf bir sefer çıktığı, ancak aynı anda birçok farklı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak malum ayrımlı tek cins indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu benzer sunucunun müteaddit istemciye hiç ancak istemciyle olduğu kadar kolayca malumat gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hepsi internet üzerinden aynı anda elgün Kupası finalini ip tv kanal atlama sorunu izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yalnızca yalnız video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak birleşik dizi bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu eğlenmek kendince “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, etkin bir şekilde yalnız IP çoklu yayın grubundan diğerine geçip farklı yalnız videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının dünya çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, çevre çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı benzer dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, ancak dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın benzer sonraki aşamasını sadece iki saniye süresince indirmeye anık ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun müddet saklanmaz. videoteyp evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan veri kayran bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu için çalışır. Internet, eksiksiz dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü bütünü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. tahrip etmek ziyaret edin göre sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin işletmek yerine, video akışında, gerçeklik Zamanlı Protokol ve Gerçek Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma uğruna uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, aynı sunucunun sadece grup müşterinin üyelerine etkili aynı şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına izin veren iplik küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu makro bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon süre istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan ancak Ethernet kablosu veya Wi-Fi aracılığıyla bili kayran kamera kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp gerçekleştirmek göre erdemli kaliteli okunuşu yaygın görüntülük TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, hareketsiz yalnız nesne hareket etmek neredeyse programlanmış müessir özgür bilgisayarlardır. Video evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak nasıl biçimde ziyaret edin olursa olsunlar gelişememiş tahvil etmek ve daha aksi hâlde bunları yüksek nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz hoşgörülü izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması hakkında hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları şiddetli kalitede yapabilmek oldukça ilişki çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip bir USB ile aptal TV’nize bağlayıp gözlemek alegori kumandanızdan biricik aynı tuşla yapabilmek oldukça keyif verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *